Як вибрати якісний м'яч?
Хочете купити якісний м'яч, і думаєте, який м'яч краще купити? Ми підготували статтю, яка допоможе вам вибрати та купити якісний, оригінальний м'яч, який прослужить довго. Більше того, ви відразу зможете замовити найкращий м'яч після прочитання цієї статті.
Як вибрати футбольний м'яч?
М'яч для футболу слід вибирати виходячи з покриття, на якому гратимуть у футбол - на натуральному покритті (траві), штучному покритті, асфальтовому майданчику, на гравії, щебені, снігу, пляжі або в залі. Для кожного з цих покриттів є спеціально розроблені типи футбольного м'яча, але в той же час є універсальні м'ячі, які добре підходять для гри на різних типах поверхні.
Якщо ви використовуватимете м'яч тільки для гри на відповідному для нього покритті, то ви отримаєте, по-перше, найкращі ігрові характеристики, і, по-друге, продовжіть термін служби футбольного м'яча.
Матеріал м'яча
На сьогоднішній день покришка м'яча зазвичай робиться відомими виробниками з синтетичних матеріалів, таких як поліуретан або полівінілхлорид, а не з натуральної шкіри, як це було раніше, тому що натуральна шкіра вбирає в себе вологу і м'яч, з часом стає важким і втрачає свою форму . До того ж натуральна шкіра досить дорога у виробництві та програє синтетичній шкірі у міцності та інших ігрових характеристиках.
Поліуретан (ПУ) - це один із видів синтетичної шкіри, який досить міцний і довговічний, зовні і на дотик він дуже схожий на натуральну шкіру. Чим більша вартість м'яча, тим краща якість матеріалу і більша товщина поліуретану, з якого виготовлений зовнішній шар м'яча. У більшості професійних м'ячах використовується поліуретан.
Полівінілхлорид (ПВХ) – це більш бюджетна, але не менш практична синтетична шкіра. Вона також, як і поліуретан, досить міцна і довговічна. Але програє у ігрових характеристиках. На дотик ПВХ більше схоже на пластик. Тому, особливо, холодної пори року, футбольний м'яч зроблений з такого матеріалу менш зручний у керованості. Матеріал ПВХ використовують для більш дешевих м'ячів.
Якщо порівнювати м'ячі з поліуретану (ПУ) та м'ячі з полівінілхлориду (ПВХ) видно, що м'ячі з ПУ м'якші. Крім того, ПУ робить поверхню м'яча дуже схожою на натуральну. Саме це спонукає багатьох гравців вибирати футбольні м'ячі, зроблені з поліуретану.
Кількість підкладкових шарів
Для збільшення пружності, сферичності, ваги м'яча зазвичай виробники додають матеріал підкладки між зовнішньою покришкою і камерою. Підкладковий матеріал складається з декількох шарів: піни, тканини, не тканинного матеріалу. На жаль, багато виробників економлять на товщині та якості зовнішньої покришки, але збільшуючи при цьому кількість шарів підкладки для відповідності футбольного м'яча за критеріями FIFA.Піна та тканина додають м'ячу м'якість, але водночас добре вбирають і утримують вологу, що погано впливає на рівновагу та вагу м'яча. Наприклад, тому компанія Select відмовилася від використання дешевих матеріалів у підкладці, які псують ігрові характеристики, на користь нетканого матеріалу.
Камера
Не варто забувати і про камеру при виборі м'яча для футболу. Камера тримає повітря та надає м'ячу правильної форми. Існує 2 основних матеріали для камер: латекс та бутил.
Професійні гравці воліють грати м'ячами з латексною камерою, оскільки вони м'якші і мають більш стабільну траєкторію польоту. Латексні камери пористі, тому згодом трохи пропускають повітря. До кінця тижня м'яч вже потребуватиме підкачування.
Бутилові камери відмінно утримують повітря, але вони трохи жорсткіші, ніж камери з латексу. Через це м'ячем не так приємно грати, як м'ячами з латексною камерою. Але м'яч не потрібно підкачувати частіше, ніж раз на місяць. Більшість м'ячів з бутиловою камерою, не матова, а ламінована поверхня.
Більшість м'ячів, незалежно латексна або бутилова у них камера, використовують бутілові клапани для кращого утримання повітря.
Порада: Якщо ви шукайте бюджетний варіант, то можете вибрати футбольний м'яч із латексною камерою та ПВХ покришкою. Він не буде настільки ж хороший у грі як з поліуретановим покриттям, але латексна камера додасть такому м'ячу цілком прийнятні характеристики і м'яч все одно залишиться м'яким. М'ячі з поліуретану гарні в поєднанні, як з бутиловою, так і з латексною камерою, що дозволяє виробнику широко варіювати ігрові характеристики м'ячів, пропонуючи нам більший вибір моделей м'ячів для футболу, що підходять під різні потреби. Але враховуйте, що м'ячі з поліуретану будуть трохи дорожчими.
Типи м'ячів для футболу:
Професійні футбольні м'ячі (Professional Soccer Balls):
Професійні клуби та команди використовують тільки такі професійні м'ячі, на кшталт Adidas OMB, Nike Ordem тощо.
- Всі такі м'ячі схвалені для використання на міжнародних чемпіонатах та мають сертифікат FIFA
- Використовуються найкращі матеріали, найвища якість виробництва, та чітка відповідність заданим характеристикам;
- Підходить тільки для натуральних та штучних трав'яних покриттів;
- М'якіший і приємніший для гри, ніж інші м'ячі, але менш зносостійкий.
Матчові футбольні м'ячі (Match Soccer Balls):
- Такі м'ячі мають безліч різних варіацій і схожі на різний вік і різні рівні володіння гри;
- Точно відповідають розміру, вазі та формі професійних м'ячів;
- Використовуються доступніші матеріали, завдяки чому досягається відмінна якість ігрових м'ячів за більш доступну ціну.
Тренувальні футбольні м'ячі (Training Soccer Balls):
- Жорсткіші м'ячі з високою зносостійкістю;
- Для їх виготовлення використовуються матеріали, які дозволяють грати на різних типах поверхонь, у тому числі жорстких, таких як асфальт і щебінь;
- Такі м'ячі використовуються в першу чергу для регулярних тренувань людей усіх вікових груп та рівнів гри.
Футзальні м'ячі для міні-футболу (Futsal Soccer Balls):
Головна відмінність між м'ячем для футзалу і звичайним м'ячем для футболу полягає в тому, що футзальні м'ячі мають низький відскок, завдяки чому м'ячем можна грати в залі або невеликих майданчиках. Стандартний розмір м'ячів для футзалу – 4 розмір.
Розмір футбольного м'яча:
Розмір 5 – для дітей віком від 12 років та дорослим;
Розмір 4 – 8-12 років; Всі м'ячі для футзалу теж 4 розміри, хоча грають їм дорослі.
Розмір 3 – для дітей віком до 8 років;
Розмір 1 та 2 – для дітей 3-4 років або рекламні футбольні м'ячі.
FIFA рекомендує:
При виборі футбольного м'яча звертайте увагу чи сертифікат FIFA (Міжнародна Федерація Футболу). Вибравши м'яч із сертифікатом FIFA - ви можете бути впевнені в якості м'яча, адже ця модель пройшла всі тести та випробування та гарантує його якість:
Сертифікат FIFA Quality Pro підтверджує, що м'яч успішно пройшов тести на коло; сферичність; рівень поглинання вологи; збереження балансу; силу відскоку; збереження форми та розміру (після 2000 ударів об сталеву плиту).
Сертифікат IMS підтверджує, що м'яч успішно пройшов тести на коло; сферичність; рівень поглинання вологи; збереження балансу; силу відскоку/
PS: Важливо і ставлення продавця до продукції, яку він продає. Всі м'ячі приходять з виробництва у здутому стані, після чого прямо так зберігаються та продаються кінцевому покупцю.
Ми вважаємо це поганим тоном, тому всі м'ячі, які продаються в нашому магазині, обов'язково накачуються та перевіряються на відсутність дефектів. За нашою статистикою кожен десятий м'яч, незалежно від виробника, має один з наступних дефектів: ніпель, що з'їхав, або ніпель пропускає повітря, кінці нитки і навіть підкладки, що стирчать назовні, асферичність, дефект забарвлення або механічні пошкодження на поверхні м'яча.
Будьте впевнені, купивши м'яч у нас, ви отримаєте надутий до потрібного тиску, перевірений, що має гарантію, оригінальний м'яч, готовий до застосування.
Ви можете вибрати якісний м'яч тут: Футбольні м'ячі. Обов'язково скористайтесь нашим фільтром м'ячів.
Як вибрати баскетбольний м'яч?
Насамперед, з чого варто розпочати вибір баскетбольного м'яча – вирішити, де він використовуватиметься. Всі баскетбольні м'ячі поділяються на два типи: для використання у приміщенні (indoor use only) та для використання як у приміщенні, так і на вулиці (indoor/outdoor). Якщо ви купуєте м'яч виключно для тренувань у залі, то варто віддати перевагу першому варіанту, для того, щоб не переплачувати зайвих грошей. Та й у руці такий м'яч триматиметься по-іншому. М'яч для вулиці виготовляється з жорсткіших видів шкіри з гумовим покриттям для повішеної зношування.
Друге, на що варто звернути увагу – розмір м'яча. Так, м'яч для чоловічих команд важить 567-650 г, при колі 750-780 см. М'ячі для жіночих команд трохи менше.
І останнє, що важливе не тільки для того, як вибрати м'яч, але й для комфортної гри – його якість. Для цього попросіть продавця надути м'яч належним чином, зробіть кілька ударів об підлогу. М'яч відпущений від рівня плечей повинен відскакувати приблизно до пояса. Крім того, перевірте ніпель. Для цього можна трохи змочити його водою, при шлюбі з'являються характерні бульбашки. Уважно огляньте шви. Вони повинні бути прошиті якісно, без ниток, що виділяються.
Ви можете вибрати якісний м'яч баскетбольний тут: Баскетбольні м'ячі. Обов'язково скористайтесь нашим фільтром м'ячів.
Як вибрати волейбольний м'яч?
Волейбольні м'ячі поділяються на дві великі групи - професійні та аматорські. Професійні призначені для спортивних змагань та ціни на м'ячі такого класу бувають досить високі. Аматорські ж м'ячі можуть бути значно дешевшими.
За технологією виробництва м'ячі поділяються на шиті та клеєні. Як правило, шиті зазвичай виготовляють із натуральної шкіри, але зустрічаються і синтетичні. А виробництво клеєних м'ячів має на увазі складнішу технологію. Спочатку на камеру намотують армований каркас із ниток, потім на нього наносять шар натуральної або синтетичної шкіри. Тому ці м'ячі більш зносостійкі. Але в той же час вони бояться вологості та високої температури.
Вибір м'яча залежить від віку гравців та місця гри. Так, для дітей підійде невеликий, легкий м'яч із натуральної шкіри. Спочатку такий м'яч може бути надмірно твердим, але згодом він стане м'яким і приємним на дотик. Для гри в залі краще вибрати твердий м'яч із щільним покриттям, наприклад, із синтетичної шкіри з поліуретаном. А для вулиці виберіть м'яч із водовідштовхуючим шаром. Зазвичай м'ячі для класичного волейболу використовують у спортивних залах із паркетним покриттям, а також із покриттям із синтетичних матеріалів. Такими м'ячами краще не грати на вуличних майданчиках, на асфальті або гравійному покритті, оскільки термін їх експлуатації скоротиться вдвічі-втричі.
Для пляжного волейболу є окремий клас м'ячів. Їх виготовляють із синтетичної шкіри, оскільки натуральне покриття вбиратиме вологу. Вибирайте водонепроникний, щільний, але м'який м'яч із мікрофібри, яка покриватиме синтетичну шкіру. Для пляжного волейболу найбільше підійдуть пошиті м'ячі, так як вони менш схильні до деформації при намоканні.
Зазвичай, при виборі кольору м'яча вибирають яскраві відтінки. Вважається, що найбільш прийнятний варіант – триколірний м'яч.
Ви можете вибрати якісний м'яч тут: Волейбольні м'ячі. Обов'язково скористайтесь нашим фільтром м'ячів.
Для консультації та замовлення дзвоніть нам
або пишіть на sale@sportmall.com.ua