Волейбольні м'ячі Molten
- Код товару: V4M1500M
- Код товару: V5B1300-CG
- Код товару: V5B1300-FR
- Код товару: V5B1300-FY
- Код товару: V5B1500-CO-SH
- Код товару: V5B1500-OR
- Код товару: V5B1502-C
- Код товару: V5B1502-L
- Код товару: V5B1502-O-Mlt
- Код товару: V5B5000
- Код товару: V5C220
- Код товару: V5M1900
- Код товару: V5M2000
- Код товару: V5M2200
- Код товару: V5M2500
- Код товару: V5M2700
- Код товару: V5M3500
- Код товару: V5M4000
- Код товару: V5M4200
- Код товару: V5M4500
- Код товару: V5M5000
- Код товару: V4M1900
Два найбільші японські бренди Mikasa і Molten повністю зайняли нішу виробництва м'ячів для волейболу. Про волейбольні м'ячі Mikasa ми вже говорили у цій статті. А зараз розберемо волейбольні м'ячі Мольтен і поговоримо про їхні переваги та недоліки.
Назва “Molten” була обрана не випадково, це слово означає “розплавлений”, що добре показує їхню ідею розплавити гуму та зробити монолітний повністю округлий м'яч.
Мольтен завжди прагнув виділитися серед конкурентів. Дуже вдалим був хід розпочати робити різнокольорові м'ячі. Наприклад, засновник компанії зауважив, що діти не люблять речі, якщо вони не є яскравими або не відтворюють звук.
Багато м'ячів на той час були монохромними і не такими красивими, і виникла ідея зробити його кольоровим. У результаті з'явилися красиві різнокольорові м'ячі, які призвели також до попоулярності та зростання компанії. У той самий час вони створювалися як дітей. Основними кольорами для волейболу стали зелено-біло-червоні м'ячі. А на дитячих друкувалися популярні персонажі з мультиків.
Де придбати оригінальний волейбольний м'яч Molten в Україні?
Іноді складно знайти якісний оригінальний м'яч особливо такого відомого бренду. Ми стежимо за тим, щоб до нас приходили виключно оригінали, тому купуючи волейбольний м'яч Мольтен, у нас ви можете бути впевнені в якості.
Ви можете забрати м'яч самовивозом у нас в магазині Onlyballs.com.ua в Києві або ми відправимо його вам в інше місто по всій Україні, наприклад, Харків, Одесу, Львів, Дніпро, Чернігів, Ужгород або інше місто поменше.
Який волейбольний м'яч кращий: Mikasa чи Molten?
Напевно, ви звернули увагу, що в Україні домінує саме Мікаса. Але якщо подивитися на інші країни, то побачимо, що саме Мольтен лідирує.
Ці обидві японські компанії Molten, та Mikasa та обидві з Хіросіми. Molten була заснована у 1958 році, а Mikasa – у 1917 році.
А тепер перейдемо до порівняння м'ячів Mikasa MVA200 і Molten V5M5000. Беремо ці дві моделі як флагмани свого бренду.
По діаметру м'ячі не відрізняються сильно, може бути лише на 1-2 міліметри.
Головна і найчутливіша відмінність, те, що вони використовують різні технології, щоб зменшити опір повітря і надати кращу контрольованість під час гри.
Компанія Mikasa розробила технологію Double Dimple (це так звані ямочки на м'ячі. Відстань між цими поглибленнями 4 мм. Навіщо вони потрібні? Вони збільшують площу контакту м'яча з пальцями. поту, завдяки чому м'яч не втратить своїх властивостей (вага і протиковзна поверхня) ще довгий час і третя технологія Soft Touch (тонка гумова мембрана, яка робить м'яч приємнішим за відчуттям).
Компанія Molten використовує технологію Flistatec (це саме той опуклий малюнок у вигляді шестигранних сот). Відстань між стільниками близько 7 мм.
Головна особливість цієї технології Flistatec орієнтована на поліпшення аеродинамічних властивостей м'яча.
Якщо порівняти звичайний волейбольний м'яч з м'ячем із цією технологією (зазвичай проводяться спеціальні тести аеродинамічної труби), то ми побачимо, що м'яч набагато контрольованіший і потрапляє чітко туди, куди була подана подача.
Друга технологія м'яча Molten V5M5000 - це Advanced Volleyball Technologies або іншими словами - багатошаровість м'яча:
- 1 шар - мікрофібра зі штучної шкіри. Завдяки цьому поверхня м'яча завжди суха.
- 2 шар – гума, яка нанесена на нейлонову сітку. Робить м'яча м'якше і краще відскок.
- 3 шар - саме та сама нейлонова сітка, завдяки якій м'яч відмінно зберігає свою форму
- 4 шар - бутилова камера (вона менше пропускає повітря ніж той же латекс і м'якша ніж гумова камера)
Якщо говорити про складання м'ячів, то з досвіду у Mikasa якість склеювання швів трохи краща. Зазвичай, повністю відсутні зазори між елементами панелей. У Molten такі зазори трапляються частіше. Але варто зазначити, що, крім естетичного дизайну, це не впливає на якість гри.
Якщо порівняти твердість покриття, то покриття Molten дійсно м'якше і приємніше грати з ним.
Порівнюючи відскок цих 2 моделей, воно цілком однакове. Провели експеримент і якщо м'ячі кидати з двох метрів висоти одночасно, то висота відскоку повністю однакова (за умови накачування м'яча до того ж тиску).
За досвідом у грі:
Molten – легше контролювати під час виконання нападника. Досить легко поставити в ціль плануючи подачу і виконувати її набагато легше, тому що м'яч «шорсткіший» і краще слухається. Але приймати таку подачу однією рукою складно, він може відлетіти у непередбачуваному напрямі, а от якщо прийом іде на обидві руки, то м'яч летить слухняно. Граючи на вулиці в дощ м'яч легко набирає вологу і стає важким, звичайно тоді вищезгадані властивості пропадають. Але враховуйте, що це м'яч для залу, і не варто їм грати на вулиці і тим паче в дощ.
Mikasa - зручно пасувати, але тільки поки м'яч сухий, навіть якщо трохи намокне, може почати ковзати. Але водночас не набирається вологи як Мольтен. Під час прийому м'яч легко передбачувано відбити навіть однією рукою. Але щоб подати хорошу подачу, то це складніше, ніж у Molten. Балансування м'яча повністю однакове у обох виробників.
Резюме: Mikasa V200W майже не набирає вологу або пил, тому універсальніший при грі в залі та на вулиці. А ось Molten V5M5000 – зовсім не призначений для вулиці, але якщо плануєте грати саме у залі, то радимо вибрати Molten. Обидва м'ячі схвалені Міжнародною Федерацією Волейболу FIVB – що означає високий рівень кожного м'яча.